

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 53 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 21 MHz |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 12 V/µs |
| Operating Supply Current | 1.3 mA |
| Input Bias Current | 1.05 µA |
| Nominal Supply Current | 970 µA |
| Output Current per Channel | 100 mA |
| Gain Bandwidth Product | 21 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 700 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 15 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.25 V |
| Voltage Gain | 84 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 78 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 100 dB |
| Input Voltage Noise Density | 15 nV/sqrt Hz |
Stock: 4226
Distributors
pcbx
Unit Price$0.76877
Ext.Price$0.76877
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.76877 | $0.76877 |
| 10 | $0.60653 | $6.06530 |
| 25 | $0.54927 | $13.73175 |
| 50 | $0.49742 | $24.87100 |
| 100 | $0.45047 | $45.04700 |
| 300 | $0.42527 | $127.58100 |
| 500 | $0.40148 | $200.74000 |
| 1000 | $0.37539 | $375.39000 |
